Matovič môže byť nebezpečnejší ako Slota

Autor: Jiří Lebiš | 18.7.2012 o 13:13 | (upravené 18.7.2012 o 13:55) Karma článku: 7,96 | Prečítané:  1198x

no zároveň dúfam, že je to len ďaľší prejav jeho obsedantnej potreby zaujať média. Vravím, že ak niekto, kto je poslancom NR SR a povie, že hlasy "niektorých" majú mať v procese volieb menšiu váhu, ako hlasy "iných", v demokratickom, nebodaj sekulárnom a právnom štáte, má byť verejne pranierovaný a slušnou spoločnosťou odsúdený. Matovičovi zjavne uniklo nedávne výročie dobytia Bastily, kde rovnosť je jedným z 3 najdôležitejších výdobytkov Veľkej francúzskej revolúcie. Proti kráľovi, šlachte, cirkvi a zjavne aj proti Matovičovi.

Slota bol vraj jeden z dôvodov prečo Matovič išiel do politiky. Dobre, aj keď málo. Ale prečo sa mu potom tak rýchlo začal podobať v bezbrehých populisticko rádoby argumentoch a názoroch, to netuším. No sú ešte nebezpečnejšie ako tie Slotove. Útočiť na podstatu demokratického procesu, KDE SA ASPOŇ ČIASTOČNE VYROVNÁVA SILA PEŇAZÍ, VPLYVU, KONTAKTOV, POSTAVENIA, MÉDIÍ a kde je hodnota každého hlasu ROVNAKÁ, dokonca aj ked je Matovičov, JE PRE MŇA NÁVRATOM DO FEUDALIZMU!

Obyčajní ľudia, za ktorých ochrancu sa Matovič pasuje , zjavne nie sú podľa neho tí, ktorí by mali rozprávať do toho, ako sa táto spoločnosť má vyvíjať, či ako tento štát má vyzerať. Teraz sú to Rómovia, ktorí nie sú  "správnymi" plnohodnotnými občanmi, predtým to boli lesby a gayovia. Zajtra to budú nezamestnaní ( veď tí tiež neprinášajú podľa Matovičovej logiky žiadny prínos), potom to budú dôchodcovia, matky na materskej.... Na to, ako má tento štát fungovať, nám stačí vlastne iba Matovič.

Ten, ktorý sa snažil manipulovať s protestami Gorila a verejnou mienkou, ten čo povie čokoľvek a urobí čokoľvek, no nie pre túto krajinu ale pre svoje mediálne výstupy, ten, čo odstrelil polovicu svoje kandidátky a druhej polke nijako vo volebnej kampani nepomohol, ten ktorého chceli/nechceli (sám neviem) korumpovať, ten, ktorému je nechutné keď sa dve baby bozkávajú, a ten ktorý sedí na nemalom balíku peňazí získaných za volebný výsledok ( kde vyhlásenie, že to pôjde na politickú činnosť znamená že to ide na OSOBNÚ SEBAPRAZENTÁCIU Matoviča ).

Nebude to trvať dlho a nebudem sám, kto Matovičovi neuverí už ani slovo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?