Hľadá sa slovenský Rath. Zn.: Súrne!

Autor: Jiří Lebiš | 16.5.2012 o 9:46 | (upravené 16.5.2012 o 10:25) Karma článku: 20,34 | Prečítané:  3999x

Arogancia, vulgárnosť, skorumpovanosť, kontroverznosť. To sú tituly, ktoré si dáva exmnister zdravotníctva ČR a poslanec ČR Rath hneď za titul doktor. Životný príbeh : od pravice k ľavici, od šéfa lekárskej komory k škatuli zo 7 (niekde píšu že len s 5 ) miliónmi českých korún. A nečakane v policajných rukách.

Každá krajina potrebuje nejako začať. Česi neboli trpezliví, nečakali kým poslanci vydajú alebo nevydajú Ratha k nejakému vyšetrovaniu. Chytili ho radšej pri čine. Tomu sa hovorí výkon. A je veľmi motivujúci. Dokáže ho Slovensko napodobniť?

Chytiť niekoho pri čine. Z tých arogantných (mená si doplň podľa svojho uváženia ), vulgárnych (mená si doplň podľa svojho uváženia ), kontroverzných (mená si doplň podľa svojho uváženia ) , a skorumpovaných (mená si doplň podľa svojho uváženia ) politikov, poslancov, ministrov, poradcov, štátnych nominantov...

Alebo nebodaj vyšetriť nejakú tu kauzu či kauzičku, kde miliony, stámiliony, raz za čas aj miliardy prelievajú sa spôsobom nejapným, politickým a ktorom sa šepká, všetci o ňom vedia, no nik neplatí spoločenský účet, napríklad nepodmienečnými trestami vo vybranom nápravno-výchovnom zariadení.

 

Nemám obavu že sa to nestane. Pocit beztrestnosti a vyššie zmienené charakterové vlastnosti musia zákonite viesť k tomu, že bude aj slovenský Rath. Kandidátov je habadej. Ale pomohlo by to čím skôr. Je to prosto súrne, inými slovami naliehavé, aby deficit na spoločenskom účte bol konečne uhradený. Lebo úroky z omeškania gniavia celé Slovensko.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?