Sviatky treba zrušiť. Čo tak Vianoce?

Autor: Jiří Lebiš | 9.5.2012 o 9:21 | (upravené 9.5.2012 o 11:35) Karma článku: 4,04 | Prečítané:  1000x

Predpokladám, že za tieto posledné 2 týždne nám všetkým viac ako dobre padli voľné utorky. Ale svetová ekonomická kríza a jej dopady prosto "donútili" našich volených zástupcov, že špekulujú ( nechce tým povedať že sú špekulanti, bože chráň ), že ako zvýšiť produktivitu práce a celkovo zvrátiť negatívny dopad krízy na Slovensko. Tak im spoločne skúsme poradiť.

Vianoce zrušiť - automatický pád vlády, kresťanskí voliči hádžu prskavky pred parlamentom, Gorila by bola oproti tomu šúviks. Plač detí stojacich pred realitou, že Ded Maroz, Ježíšek aj Santa Claus bol zrušený prenáša CNN do celého sveta.

Veľkú noc zrušiť - podobný scénar ako pri Vianociach, len hrozia údery korbáčom a namiesto vodných diel použitie mnohých kýblov vody. Pápež exkomunikuje všetkých poslancov.


Prvý máj zrušiť - odborári odborne vysvetlia prečo je to hovadina. A navyše, ktorý poslanec si zruší oslavy svojho ničnerobenia? A je tu aj tá nostalgia...

Deň víťazstva nad fašizmom - most SNP, námestia a ulice SNP a sochy partizánov po celom Slovensku by museli byť premenované a zabudnuté. Predpokladaná reakcia : vysielač v Banskej Bystrici by opäť ohlásil : "Začnite s vysťahovaním ". Tentoraz by Slovensko "presťahovalo" parlament.

A samozrejme ostatné slovenské sviatky. Tam si netrúfam z úcty k náboženskému, alebo náboženskému alebo k národnobuditeľskému alebo ľudskoprávnemu cíteniu ani radšej komentovať. Ale poraďme našim poslancom. Tu je anketa, ktorá má rozlúsknuť otázku : Zrušiť Prvý máj či Deň víťazstva nad fašizmom ?  Jej výsledok sa snáď dostane aj k pánom poslancom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?