Aj Penta sa snaží len prežiť.Aj gorily.

Autor: Jiří Lebiš | 19.1.2012 o 11:44 | (upravené 19.1.2012 o 11:50) Karma článku: 6,22 | Prečítané:  1666x

Človek je tvor spoločenský , a snaží sa ako sa len dá. Prežiť. Tak to minimálne vyzerá dnes na Slovensku. Každý sa snaží sa prežiť a preto sa združuje . Do odborov, do spoločenstva vlastníkov bytov, do družstva, do športového klubu. Aj taká podnikateľská skupina Penta či J&T je vlastne len združenie majiteľov, spoločníkov,akcionárov. A musíme si uvedomiť, že ide ďaľšie kolo krízy, a voľajaký ten štandart treba udržať. Združovaním.

Trocha inak je to pri parlamente. Človek, fungujúci v parlamente sa jednoznačne združuje po vzoru gorilých skupín. Každá z nich má svojho alfa samca, silného jedinca s dominantnými sklonmi ktorí vedie skupinu (Sulík, Fico, Figeľ, Dzurinda či Slota - ako by ich jedna mater mala ). Veľkosť takejto slovenskej gorilej skupiny je 8 až 62 jedincov (poslancov ) a vodca skupiny sa medzi nimi teší najväčšej pozornosti . Vodca je zodpovedný za rozhodnutia týkajúce sa celej skupiny ( sme/nie sme za euroval, podporíme/nepodporíme zrušenie imunity), urovnáva v skupine konflikty (Matovič je náš/nie je náš, Flašík je v pohode/nie je v pohode), určuje presuny skupiny za potravou (máme teraz ľudí na ministerstvách, teraz máme ľudí v samospráve, teraz v odboroch, teraz na FNM ) a je zodpovedný za bezpečie a prosperitu skupiny (ovládame médiá, máme sponzorov, máme právnikov, všetci naši sú odmenený platmi, pozíciami, možnosťami, províziami).

A potom sú tu ľudia, ktorých stretávate v trolejbuse, na Úrade práce, v čakárni u lekára. To sú miesta, kde nestretnete nikoho z tých čo sú v združeniach J&T a Penta, alebo medzi gorilími skupinami.

A tým ľuďom chcem ja povedať - prosím, nevzdávajte to. Prežívať nestačí ! Ak nie ste ešte združený, choďte 10 marca vyjadriť svoj názor.

Zdroj inšpirácie - http://cs.wikipedia.org/wiki/Gorila a http://www.pravdaoslovensku.sk/.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?