Sprivatizovaný 17.november. Alebo keď na vás Lampa nesvieti.

Autor: Jiří Lebiš | 18.11.2011 o 10:08 | Karma článku: 11,28 | Prečítané:  2588x

Úvahy na tému 17.novembra prostredníctvom lídrov mládežnických organizácií politických strán. Aj o tom bola včerajšia Lampa. Nie je dôležité, ako sa pozývali a vyberali účastníci tejto Lampy, čo by bola samostatná téma na blog. A bola by smutná. Dôležité ale je, že v jednom z mála sledovaných programov verejnoprávnej televízie, sme opäť nepočuli iný, ako "schválený" hlas.

Aby bolo jasné. Požiadal som pána Hríba o možnosť sa zúčastniť tejto debaty. Poslal som mu túto žiadosť na jeho súkromný profil na Facebooku. Reakciu som nedostal. Nemám asi správne "tričko".

A vďaka tomu som ako každý jeden z tých, čo to sledovali ako diváci, videl klasickú "slovenskú " "pravicovú" privatizáciu. Tentoraz privatizáciu 17.novembra 1989, ako sviatku slobody, sviatku demokracie a sviatku celospoločenských zmien.

Je jedno aké argumenty zaznejú, prečo táto Lampa vyzerala ako vyzerala. V STV je to už štandard. Prečo vždy počuť a vidieť len "schválené" hlasy, nám vedeli vysvetliť komunisti, vysvetliť to vedel Mečiar, vysvetlí to aj pán Hríb. Vysvetlia to anonymni diskutéri aj tu pod mojím blogom.

Aspoň som stratil ilúziu, že ide o publicistiku či že pán Hríb je nezávislý novinár. Je viditeľne angažovaný (okrem iného pred vysielaním ruka v ruke na námestí SNP s pánom Hlinom a Matovičom.. ) politický komentátor, ktorý má široké mediálne pokrytie, porovnateľné len s Adelou Banášovou. Nemá to nič s pravdou, už vôbec nič s vyváženosťou.

A nakoniec dodám: ak témou bol 17.november 1989, debata v LAMPE bola zorganizovaná a uskutočnená úplne v rozpore s jeho ideálmi, cieľmi ako aj odkazom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?