Mladí ľudia sú hlupáci, vraví nám pán Oravec!

Autor: Jiří Lebiš | 25.8.2011 o 14:08 | (upravené 25.8.2011 o 14:17) Karma článku: 13,20 | Prečítané:  6117x

Čítali ste najnovší názor pána Oravca? Máte možnosť sa zoznámiť s názormi a postojmi, ako napríklad : "Až dve tretiny výdavkov sú vynakladané na zdravotníctvo, vzdelávanie, dôchodky a sociálne služby, ktoré sa dajú zabezpečiť aj individuálne. "

Ján Oravec, podľa asi jeho vlastných slov renomovaný slovenský ekonóm a odborník na hospodársku politiku, pokračuje touto perlou : " Niall Ferguson to vyjadril brilantne: "Mladí ľudia, ktorí sa zapájajú do protestov proti úsporným opatreniam, sú hlupáci, ktorí demonštrujú za právo platiť oveľa vyššie dane v budúcnosti." A ďalej vraví J.O. : "Treba už len dodať, že ak budú úspešní, vydemonštrujú toto právo nielen pre všetkých občanov, ale aj pre všetky podniky. " WTF ???

Moja reakcia  Pán Oravec, keď sedíte v toľkých firmách a spoločnostiach, určite si dokážete mnoho vecí zabezpečiť "individuálne". A to nechcem riešiť, koľko z tých firiem, kde aktuálne ste, je skutočne súkromných. Všetci ostatní, ktorí nepatria do Vášho elitného klubu, by sa asi mali najlepšie odsťahovať, alebo aspoň byť ticho. Podľa mňa nie je v silách normálneho človeka  si individuálne zabezpečiť tieto služby. Okrem iného, aj preto vznikol vlastne štát. To je fakt a nie nejaký pokus na ľuďoch, ktorý navrhujete vy a tí, ktorých čítate. Tomu sa hovorí solidarita. To je predsa druhá polovica názvu strany. za ktorú ste kandidovali do eurovolieb ako šéf kandidátky. Áno, za Slobodu a Solidaritu. A čo máte vlastne spoločné s pánom Fergusonom?

Odvolávate sa totiž na človeka, ktorého nositeľ NOBELOVEJ CENY za EKONOMIKU Paul Krugman označil za "pozéra, ktorý sa neobťažuje pochopiť základy, spolieha sa na sarkastický komentár a povrchovú chytrosť, ktorú používa na budenie dojmu múdrosti. Štýlovo, ale bez pochopenia látky ". A dodal aj : "Fergusonov pohĺad je snahou oživiť 75 rokov staré chyby "  a je plný "základných chýb".


Cítim sa byť mladým, a necítim sa byť hlúpym len preto lebo to vy, alebo pán Ferguson poviete. Naopak, bol by som hlúpy, keby som Vám dal za pravdu. Rovnako ako si to zjavne myslí NOSITEĽ NOBELOVEJ CENY!

A aby ste sa mohli s najnovšími ( ba priam  "ťarbavými")  názorovými postojmi pána Oravca zoznámiť, musíte za ne zaplatiť. Je to spôsob, ako NEDOSTAŤ svoj názor medzi normálnych ľudí. Ale v zásade to hovorí o celej filozofii pána Oravca.

A odpoviem si na otázku zo začiatku : Určite ste to nečítali .O 14.06 (tzn za 14 hodín a 6 minút od zverejnenia ) bol prečítaný len 40x.... V tomto prípade to vôbec nevadí!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?