"Snívajte so mnou" , vravím Vám..

Autor: Jiří Lebiš | 24.5.2011 o 13:41 | (upravené 24.5.2011 o 13:59) Karma článku: 6,88 | Prečítané:  1281x

Veci musíme hodnotiť tak ako sú, nie tak ako by sme chceli aby boli. Veta pána Wericha, ktorú mu povedal Jan Masaryk. Keď si toto krédo zoberieme za svoje, tak potom máme jasný obraz dnešnej situácie. Radičovej kód, či Ficova bulharská konštanta. Habaďúra, ktorá znie niekoľkonásobne silnejšie ako informácia o 111 000 nezamestnaných mladých ľuďoch, o extrémne predražených hypotékach, úveroch, bankových poplatkoch, telefónnych hovoroch, či o pod financovanom školstve, životnom prostredí či zdravotníctve. Oveľa silnejšie zaznie "Sulík je sedlák" alebo "Radičová uhni" ako problémy samospráv, spolužitia majority s rómskou minoritou, ceny PHM či zvyšovania daní.

Povedzme to inak. Veľké očakávania, veľa sľubov, veľa nadšenia. Realita? Divadelné predstavenia, výhovorky, nové sľuby, veľa sľubov, no už bez nadšenia. Riešenie?

Mám nápad ako.

Politik by po 8 rokoch, tzn. po 2 volebných obdobiach, ( poslanci, starostovia, ministri, štátni tajomníci, členovia vlády, primátori, mestskí, európski či obecní poslanci )- nemal právo ďalej pôsobiť v danej či inej verejnej funkcii. Po dobu ďalších 8 rokov.

Politické strany by boli nútené do svojich stanov povinne zaradiť klauzulu o obmedzenom funkčnom období hlavných orgánov strany ( dajme tomu jedno volebné obdobie na 5 rokov pre predsedu, predsedníctvo, atď).

Chcel by som zákon, ktorý jasne povie, že výkon verejných funkcií so sebou nesie stratu práva na súkromie, stratu imunity, chcem aby boli postavení pred jasne zadanú zodpovednosť a aj sankcie za chyby, straty ako aj plytvanie.

A nakoniec. Chcem za politikov normálnych ľudí so srdcom, ktorí nebudú len ľudskými kalkulačkami, chcem politikov, ktorí si nekupujú priazeň ľudí za peniaze nás všetkých. Inými slovami, chcem nových ľudí v politike.

Úspech týchto nových ľudí nemôžeme porovnávať len podľa toho, či im "diváci" tlieskajú na jednej alebo druhej strane, ale aj podľa nadávok, osočovania a pľuvancov tých, ktorí s nimi nesúhlasia. To sú tí, ktorí im stavajú prekážky a neznášajú ich najmä preto, že majú iný názor.. Ľudský, so srdcom, sociálny, pre budúcnosť nielen zopár vyvolených. Politiku ľudí, nie mediálnych elít.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?