Posilňovanie slovenskej národnej identity kopírovaním z Čiech

Autor: Jiří Lebiš | 4.5.2011 o 15:45 | (upravené 4.5.2011 o 16:19) Karma článku: 4,57 | Prečítané:  1600x

Nerobí mi to radosť. Vyzerá však, že som si to všimol prvý. Tak o tom aj ako prvý hovorím! MSD (rozumej Mladí sociálni demokrati), mládežnícka organizácia SMERU, na facebooku priniesla svoje "DESATORO". Jediná chybička krásy je, že 8 bodov z 10tich tohto krátkeho programu je takmer doslovne okopírovaných. Od českých Mladých sociálních demokratů. A to tak zle, že tam ponechali aj čechizmy (hľadaj v bode 7 - zdarma /česky vs. zadarmo/ po slovensky). Dva jediné originálne body sú v jednom prípade naplnené nacionalistickou rétorikou, nehodiacou sa pre ľavicu, a v prípade druhom ide o antikomunikáciu 2. piliera.

Ako som hovoril aj v Ľavináriu, verím, že je v MSD dostatok schopných a činorodých ľudí. Je mi jasné, že poslancovanie v EP či NR SR, vo VÚC a MZ, pôsobenie vo vedení AŠK INTER a iné podobné aktivity zväzujú ruky tým najschopnejším. Možno preto potom nie je nik, kto by venoval pozornosť "prkotinám" ako je program.

V MDĽ tiež poznáme DESATORO Mladých sociálních demokratů. Aj sme sa tiež nechali inšpirovať. Ale vyzerá to takto: 11tka MDĽ

11tka

Povedzte mi, čo si o tom myslíte Vy? Napríklad u nás na FB.

 

P.S.
Nová MDĽ vznikla presne 6 rokov a 3 dni po zániku pôvodnej MDĽ, dňa 26.06.2009.


MDĽ je organizáciou, ktorá sa vracia späť k mládeži a jej potrebám, nerieši posty či funkcie. Dáva priestor každému mladému človeku, ktorý má chuť a vôľu pomôcť, ktorý verí v BUDÚCNOSŤ pre MLÁDEŽ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?