Ocikaný pápež a iné špinavé prádlo katolíkov

Autor: Jiří Lebiš | 12.7.2012 o 12:12 | Karma článku: 14,09 | Prečítané:  3031x

Keď si satirický časopis zoberie na paškál pápeža, je to hneď tá "najdôležitejšia" téma katolíkov. Keď si pápež zoberie na paškál Bezáka, je to téma pre slovenských katolíkov. Ale prečo s tým otravujú mňa, a prečo s tým otravujú nás všetkých?

Nie je to téma na predné stránky. Vôbec to nie je téma. Bez ohľadu na to koľko tu máme katolíkov, či "kresťanských" politických strán. TÁTO REPUBLIKA nie je KATOLÍCKY ŠTÁT.

A čo je teda v tom špinavom prádle katolíkov? Určite v ňom nájdete homofóbiu, netransparentné financovanie a majetkové boje, boje o moc, pedofílne škandály, kolaborácia s fašistami aj komunistami, feudálmi či kapitalistami, prosto s tými čo vládnu, obmedzovanie slobody slova, názoru ako aj myslenia. Nie len dnes. Nie len včera. Posledných 2000 rokov.

Urobte prosím dobrý skutok, a riešte to v Katolíckych novinách a na TV stanici Lumen. Nie vo verejnoprávnej televízii, nie vo verejnoprávnom rozhlase. A ak súkromníci na internete, v televízii či rozhlase to chcú šíriť, prosím upozornite ma na to ako pri politickej reklame. Nech môžem preladiť, prekliknúť, či prepnúť.


A nakoniec krátky dodatok - som prvý, ktorý vraví - odpustime im, lebo nevedia čo činia. Viera si vždy nájde miesto tam, kde chýba kritické a analytické myslenie, ktoré je síce komplikovanejšie a pomalšie, ale dáva správne odpovede tam, kde viera zlyhá. Neviním ľudí, za to že sú len ľuďmi. Viním inštitúciu, ktorá z nich robí ovce. Viním cirkev.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?