Aj Penta sa snaží len prežiť.Aj gorily.

Autor: Jiří Lebiš | 19.1.2012 o 11:44 | (upravené 19.1.2012 o 11:50) Karma článku: 6,22 | Prečítané:  1650x

Človek je tvor spoločenský , a snaží sa ako sa len dá. Prežiť. Tak to minimálne vyzerá dnes na Slovensku. Každý sa snaží sa prežiť a preto sa združuje . Do odborov, do spoločenstva vlastníkov bytov, do družstva, do športového klubu. Aj taká podnikateľská skupina Penta či J&T je vlastne len združenie majiteľov, spoločníkov,akcionárov. A musíme si uvedomiť, že ide ďaľšie kolo krízy, a voľajaký ten štandart treba udržať. Združovaním.

Trocha inak je to pri parlamente. Človek, fungujúci v parlamente sa jednoznačne združuje po vzoru gorilých skupín. Každá z nich má svojho alfa samca, silného jedinca s dominantnými sklonmi ktorí vedie skupinu (Sulík, Fico, Figeľ, Dzurinda či Slota - ako by ich jedna mater mala ). Veľkosť takejto slovenskej gorilej skupiny je 8 až 62 jedincov (poslancov ) a vodca skupiny sa medzi nimi teší najväčšej pozornosti . Vodca je zodpovedný za rozhodnutia týkajúce sa celej skupiny ( sme/nie sme za euroval, podporíme/nepodporíme zrušenie imunity), urovnáva v skupine konflikty (Matovič je náš/nie je náš, Flašík je v pohode/nie je v pohode), určuje presuny skupiny za potravou (máme teraz ľudí na ministerstvách, teraz máme ľudí v samospráve, teraz v odboroch, teraz na FNM ) a je zodpovedný za bezpečie a prosperitu skupiny (ovládame médiá, máme sponzorov, máme právnikov, všetci naši sú odmenený platmi, pozíciami, možnosťami, províziami).

A potom sú tu ľudia, ktorých stretávate v trolejbuse, na Úrade práce, v čakárni u lekára. To sú miesta, kde nestretnete nikoho z tých čo sú v združeniach J&T a Penta, alebo medzi gorilími skupinami.

A tým ľuďom chcem ja povedať - prosím, nevzdávajte to. Prežívať nestačí ! Ak nie ste ešte združený, choďte 10 marca vyjadriť svoj názor.

Zdroj inšpirácie - http://cs.wikipedia.org/wiki/Gorila a http://www.pravdaoslovensku.sk/.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?