Súkromná vysoká škola do každej (strediskovej) obce!

Autor: Jiří Lebiš | 12.7.2011 o 10:27 | (upravené 12.7.2011 o 11:35) Karma článku: 9,75 | Prečítané:  2044x

Vysoké školstvo ako biznis. Ináč sa to nedá nazvať. Všetci dotknutí kričia, že je priveľa vysokých škôl na Slovensku. Minister Jurzyca má zjavne iný názor. Najradšej by asi mal súkromnú vysokú školu v každej strediskovej obci. Lebo keby vysoké školstvo bolo všetko súkromné, nemusel by sa starať.

Keďže ide o 12 súkromnú vysokú školu ( rozumej VŠ s.r.o. ), mohlo by sa povedať že TRH (ako vraví napr. poslanec Poliačik ) a DOPYT a PONUKA kvalitatívne posunú úroveň našeho vysokého školstva, a preto je to TO najlepčejšie riešenie... Ale neviem o tom, že by nejaká VŠ s.r.o. sa zatiaľ čo len zďaleka vyrovnala klasickým verejným školám ako je Ekonomická univerzita, Univerzita Komenského či STU. Ale ako mi svojho času povedal minister Jurzyca, je to skvelý biznis....Som si istý, že ani jedna zo súkromných škôl na Slovensku NIKDY nedosiahne úrovne Oxfordu, Stanfordu, Cambridgu... ( toto si myslím na rozdiel od poslanca Poliačika ) Ale STU, UK či EU môže. Keď sa nebudú štátne financie míňať na "biznis" plány pánov zakladateľov, ostanú peniaze spoločnosti (štátu) tam kde ich treba. Na verejných a štátnych školách.

A som zvedavý, kde sa študenti súkromných vysokých škôl budú stravovať, koľko nových "univerzitných " budov s učebňami sa pre nich postaví, koľko internátov majú k dispozícii a tak podobne. Podpora súkromných vysokých škôl nezlepšuje konkurenčné prostredie. Degraduje kvalitu vysokoškolského prostredia, znižuje hodnotu vysokoškolských titulov, a negarantuje nič. Iba zisk pre zriaďovateľov.


(tento blog po vydaní bude poslaný formou linku s otázkou : "Nevyjadríte sa?" aj ministrovi školstva na minister@minedu.sk a Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport na vvms@nrsr.sk )

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Má najhorší názov, aký kedy film mal. Môže napriek tomu získať Oscara?

Zhodnotili sme šance nominovaných filmov.

KOMENTÁRE

Kotlebovi extrémisti v parlamente: Rozpustiť a vypustiť

Aj keď sú Kotlebovci opatrnejší, nemôžu si pomôcť. Porušujú zákony.

KOŠICE KORZÁR

Poručík Ihnát žiada ministerstvo obrany o degradáciu

Rozdávanie vojenských frčiek sa rozhodol riešiť radikálne.


Už ste čítali?