Súkromná vysoká škola do každej (strediskovej) obce!

Autor: Jiří Lebiš | 12.7.2011 o 10:27 | (upravené 12.7.2011 o 11:35) Karma článku: 9,75 | Prečítané:  2039x

Vysoké školstvo ako biznis. Ináč sa to nedá nazvať. Všetci dotknutí kričia, že je priveľa vysokých škôl na Slovensku. Minister Jurzyca má zjavne iný názor. Najradšej by asi mal súkromnú vysokú školu v každej strediskovej obci. Lebo keby vysoké školstvo bolo všetko súkromné, nemusel by sa starať.

Keďže ide o 12 súkromnú vysokú školu ( rozumej VŠ s.r.o. ), mohlo by sa povedať že TRH (ako vraví napr. poslanec Poliačik ) a DOPYT a PONUKA kvalitatívne posunú úroveň našeho vysokého školstva, a preto je to TO najlepčejšie riešenie... Ale neviem o tom, že by nejaká VŠ s.r.o. sa zatiaľ čo len zďaleka vyrovnala klasickým verejným školám ako je Ekonomická univerzita, Univerzita Komenského či STU. Ale ako mi svojho času povedal minister Jurzyca, je to skvelý biznis....Som si istý, že ani jedna zo súkromných škôl na Slovensku NIKDY nedosiahne úrovne Oxfordu, Stanfordu, Cambridgu... ( toto si myslím na rozdiel od poslanca Poliačika ) Ale STU, UK či EU môže. Keď sa nebudú štátne financie míňať na "biznis" plány pánov zakladateľov, ostanú peniaze spoločnosti (štátu) tam kde ich treba. Na verejných a štátnych školách.

A som zvedavý, kde sa študenti súkromných vysokých škôl budú stravovať, koľko nových "univerzitných " budov s učebňami sa pre nich postaví, koľko internátov majú k dispozícii a tak podobne. Podpora súkromných vysokých škôl nezlepšuje konkurenčné prostredie. Degraduje kvalitu vysokoškolského prostredia, znižuje hodnotu vysokoškolských titulov, a negarantuje nič. Iba zisk pre zriaďovateľov.


(tento blog po vydaní bude poslaný formou linku s otázkou : "Nevyjadríte sa?" aj ministrovi školstva na minister@minedu.sk a Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport na vvms@nrsr.sk )

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?